Internetowa wersja Encyklopedii
  polishenglish   
 

Alfabetyczna lista haseł

Wybierz literę:    A    B    C    D    E    F    G    H    I    J    K    L    Ł    M    N    O    P    R    S    Ś    T    U    V    W    Z    Ż



A

Abicht Jan Henryk t. 1, 17-18
Abramowski Edward t. 1, 18-19
Abrek Andrzej t. 1, 19-20
Adam z Bochynia t. 1, 20-21
Adam z Brzezin t. 1, 21-22
Adamczyk Stanisław t. 1, 22-23
Adamski Józef Stanisław t. 1, 23-24
Ajdukiewicz Kazimierz t. 1, 24-31
Akademia Krakowska t. 1, 31-35
Akademia Lubrańskiego → Lubrańskiego Akademia t 1, 35
Akademia Wileńska t. 1, 35-38
Akademia Zamojska t. 1, 38-40
Alembek Walerian t. 1, 40-41
Amsterdamski Stefan t. 1, 41-42
Analogia transcendentalna Krąpca t. 1, 42-48
Andrzej Gałka z Dobczyna t. 1, 48-49
Andrzej Glaber z Kobylina t. 1, 49-51
Andrzej Grzymała z Poznania t. 1, 51-52
Andrzej Ruczel z Kościana t. 1, 52-53
Andrzej Wężyk t. 1, 53-55
Andrzej z Buku t. 1, 55
Andrzej z Kokorzyna t. 1, 55-57
Andrzej z Łabiszyna t. 1, 57
Andrzej z Malborka t. 1, 57-58
Angelus Silesius t. 1, 58-59
Antyindukcjonizm Łukasiewicza t. 1, 59-60
Arakiełowicz Grzegorz t. 1, 60-63
Auerbach Walter t. 1, 63-65
Augustynek Zdzisław t. 1, 65-66

B

Bachmiński Bonawentura t. 1, 67
Baczko Bronisław t. 1, 67-69
Bad Hersch t. 1, 69
Badeni Jan t. 1, 69-70
Baley Stefan t. 1, 70-71
Balicki Zygmunt t. 1, 71-72
Banaszczyk Tadeusz t. 1, 72-73
Bandrowski Bronisław t. 1, 73-74
Bar Adam t. 1, 75-76
Bargieł Franciszek t. 1, 76-77
Bartilius Wawrzyniec t. 1, 77-78
Bartłomiej z Jasła t. 1, 78-79
Bartłomiej z Radomia t. 1, 79
Bartnik Czesław Stanisław t. 1, 79-82
Baudouin de Courtenay Jan Niecisław t. 1, 82-83
Bauman Zygmunt t. 1, 83-86
Bączek Jan t. 1, 86-87
Bednarowski Władysław t. 1, 87-88
Bednarski Feliks t. 1, 88-91
Bejze Bohdan t. 1, 91-92
Bembus Mateusz t. 1, 93-94
Benedykt Hesse t. 1, 94-96
Benedykt Polak t. 1, 96
Benedykt z Koźmina t. 1, 96-97
Benisławski Jan t. 1, 97-98
Bernard Mikosz z Nysy t. 1, 98
Będkowski Jan t. 1, 98-100
Białkowski Grzegorz t. 1, 100-101
Białobrzeski Czesław t. 1, 101-103
Biegaczewicz Wojciech Jan Kanty t. 1, 103-104
Biegański Władysław t. 1, 104-106
Biel Gabriel t. 1, 106-107
Biel Stanisław t. 1, 107-108
Biernat z Lublina t. 1, 108-101
Birkenmajer Aleksander t. 1, 110-114
Birkenmajer Ludwik Antoni t. 1, 114-115
Birkowski Fabian Adam t. 1, 115-118
Birkowski Szymon t. 1, 118-119
Blaustein Leopold t. 1, 119-120
Błachowski Stefan t. 1, 120-123
Błeszyński Kazimierz t. 1, 123-124
Bobrzyński Michał t. 1, 124-126
Bocheński Józef Franciszek Emanuel Innocenty Maria t. 1, 126-128
Bochwic Florian t. 1, 128-130
Bogacki Feliks t. 1, 130-132
Bogusławski Józef Konstanty t. 1, 132-133
Bohomolec Jan Chryzostom t. 1, 133-134
Borgosz Józef t. 1, 134-136
Borkowski Ludwik Stefan t. 1, 136-137
Borkowski Dunin Zbigniew Stanisław t. 1, 137-138
Bornstein Benedykt t. 1, 138-139
Borowiecka Ewa t. 1, 139-141
Borowski Franciszek t. 1, 141
Borowski Marian t. 1, 141-144
Borzęcki Wojciech t. 1, 144
Borzyszkowski Marian t. 1, 145-146
Braun Jerzy Bronisław t. 1, 146-148
Breitkopf Grzegorz t. 1, 148-149
Brodziński Kazimierz t. 1, 149-151
Bromirski Andrzej t. 1, 151-152
Bronikowski Antoni t. 1, 152-153
Brozi Krzysztof Jarosław t. 1, 153-155
Brożek Jan t. 1, 155-156
Brückner Aleksander t. 1, 156-157
Brzozowski Stanisław Leopold Leon t. 1, 157-159
Buczyński Wincenty t. 1, 159-161
Bukaty Antoni t. 1, 161-162
Burba Hieronim t. 1, 162-163
Burlikowski Bronisław t. 1, 163-165
Burski Adam t. 1, 165-167
Bychowiec Józef Władysław t. 1, 168
Bystroń Jan Stanisław t. 1, 168-171
Bystrzonowski Wojciech t. 1, 171-172

C

Cackowski Zdzisław t. 1, 173-175
Caro Leopold t. 1, 175-178
Chałasiński Józef t. 1, 178-182
Chądzyński Jan t. 1, 182-183
Chłędowski Walenty t. 1, 184
Chmaj Ludwik t. 1, 184-187
Chmielewski Janusz t. 1, 187-190
Chojnacki Piotr t. 1, 190-192
Chołoniewski Antoni t. 1, 192-194
Chróścikowski Samuel t. 1, 194-195
Chrzanowski Ignacy t. 1, 195-199
Chudy Wojciech t. 1, 199-202
Chwalibóg Józef t. 1, 202-203
Chwistek Leon t. 1, 203-204
Chyliński Zygmunt t. 1, 204-205
Cichoń Władysław t. 1, 205-206
Ciemniewski Jan t. 1, 206-209
Cieszkowski August t. 1, 209-211
Cyboran Leon t. 1, 211-213
Cylwikowski Wawrzyniec t. 1, 213-214
Czacki Michał Mikołaj Hieronim t. 1, 214-215
Czajkowski Stanisław t. 1, 215-217
Czarnowski Stefan Zygmunt t. 1, 217-220
Czartoryski Paweł t. 1, 220-223
Czasopisma Filozoficzne w Polsce t. 1, 223-250
Czekanowski Jan t. 1, 250-252
Czepko Daniel t. 1, 253-254
Czerkawski Jan t. 1, 254-256
Czerwiński Marcin t. 1, 256-258
Czeżowski Tadeusz Hipolit t. 1, 258-261
Czochron Sebastian Jan Kanty t. 1, 261-236
Czuma Ignacy t. 1, 263-265
Czyrski Aleksander t. 1, 265

D

Danielewicz Konstanty t. 1, 267-268
Daniłowicz Ignacy t. 1, 268-269
Dawid Jan Paweł Władysław t. 1, 269-271
Dąbrowski Kazimierz t. 1, 271-273
Dąbrowski Wojciech t. 1, 273-274
Dąbrówka Jan t. 1, 274-277
Dąmbska Izydora Helena Maria t. 1, 277-280
Dedukcja naturalna Jaśkowskiego t. 1, 280-282
Dembowski Bronisław t. 1, 282-284
Dembowski Edward Michał Józef t. 1, 284-286
Dębicki Władysław Michał t. 1, 286-287
Dębicki Zdzisław Klemens t. 1, 287-290
Dłuski Mikołaj t. 1, 290-292
Dmowski Józef Alojzy t. 1, 292-293
Dmowski Roman t. 1, 293-295
Doboszyński Adam Władysław t. 1, 295-298
Dobrosielski Marian t. 1, 298-299
Dobrowolski Kazimierz t. 1, 299-300
Dobrzański Jan t. 1, 300-302
Dobrzyńska-Rybicka Ludwika t. 1, 302-304
Dobszewicz Benedykt t. 1, 304-305
Domański Juliusz t. 1, 305-308
Domińczak Stanisław t. 1, 308-309
Dorda Jan t. 1, 309-311
Doroszewski Witold t. 1, 311-315
Dowgird Anioł t. 1, 315-316
Downarowicz Eliasz t. 1, 316-317
Draski Adam Jacek t. 1, 317-318
Drewnowski Jan Franciszek t. 1, 318-321
Drużbicki O. Kasper t. 1, 321-324
Drzazga Józef t. 1, 324-325
Dworak Kazimierz t. 1, 325
Dworzaczek Ferdynand Gotard Karol t. 1, 325-326
Dygasiński Adolf t. 1, 326-328
Dyrektywalna koncepcja znaczenia t. 1, 328-330
Dziamski Seweryn t. 1, 330-331
Dzieduszycki Wojciech t. 1, 331-335
Dzielski Mirosław t. 1, 335-340
Dziemidok Bohdan t. 1, 340-342

E

Egzystencjalny sąd Krąpca → Sąd egzystencjalny w ujęciu Krąpca t. 1, 343
Ehrenberg Gustaw t. 1, 343-346
Eilstein Helena t. 1, 347-348
Elter Edmund t. 1, 348-350
Elzenberg Henryk Józef Maria t. 1, 350-355
Elżanowski Tomasz t. 1, 355-357
Erazm z Nysy t. 1, 357
Estreicher Stanisław Ambroży t. 1, 357-359
Etyka niezależna Kotarbińskiego t. 1, 359-361

F

Falkenberg Jan t. 1, 363-365
Falkener Michał t. 1, 365-367
Feliński Zygmunt Szczęsny t. 1, 367-369
Fenomenologia polska t. 1, 369-378
Filozofia prawa w ujęciu Krąpca t. 1, 378-382
Fleck Ludwik t. 1, 382-387
Folaron Stefan t. 1, 387-389
Franciszek z Brzegu t. 1, 389-391
Fredro Aleksander t. 1, 391-392
Frenkel Karol t. 1, 392-393
Freytag Lucjan Marian t. 1, 393-396
Fritzhand Marek t. 1, 396-397
Fulman Marian Leon t. 1, 397-398

G

Gabryl Franciszek t. 1, 399-400
Gansiniec Ryszard t. 1, 400-401
Garbowski Tadeusz t. 1, 401-402
Garewicz Jan t. 1, 402-405
Garfein-Garski Stanisław t. 1, 405-407
Garycki Bonifacy t. 1, 407-408
Gawecki Bolesław Józef t. 1, 408-410
Gawlik Wiesław t. 1, 410-411
Gawroński Andrzej t. 1, 411-412
Gawroński Andrzej Rawita t. 1, 412-413
Geblewicz Eugeniusz t. 1, 413-414
Gengell Jerzy t. 1, 414-415
Giedymin Jerzy t. 1, 415-417
Gielecki Wojciech Marceli t. 1, 417
Gierulanka Danuta t. 1, 417-419
Gloger Zygmunt t. 1, 419-420
Gmurowski Florian Andrzej Maria t. 1, 421
Goćkowski Janusz t. 1, 421-424
Gogacz Mieczysław t. 1, 425-427
Goldberg Henryk t. 1, 427-428
Goliński Zdzisław t. 1, 428-430
Gołaszewska Maria t. 1, 430-432
Gołuchowski Józef t. 1, 432-433
Gombrowicz Witold t. 1, 433-435
Gordon Mieczysław t. 1, 435-436
Gosławski Adam t. 1, 436-437
Goślicki Wawrzyniec t. 1, 437-440
Górnicki Łukasz t. 1, 440-444
Górski Artur t. 1, 444-445
Górski Jakub t. 1, 445-446
Górski Ludwik Kazimierz t. 1, 446-447
Grabski Stanisław t. 1, 447-448
Grabski Władysław t. 1, 448-449
Granat Wincenty t. 1, 449-451
Greniewski Henryk Feliks t. 1, 451-452
Grodziński Egeniusz t. 1, 452-453
Gromczyński Wiesław t. 1, 453-455
Gromska Daniela t. 1, 455-456
Grzegorczyk Andrzej t. 1, 456-458
Grzegorz Paweł z Brzezin t. 1, 458-460
Grzegorz z Sanoka t. 1, 460-461
Grzegorz ze Stawiszyna t. 1, 461-462
Grzymała Andrzej → Andrzej Grzymała z Poznania t. 1, 463
Gumański Leon t. 1, 463-466
Gumplowicz Ludwik t. 1, 466-467

H

Halban Leon t. 1, 469-470
Handelsman Marceli t. 1, 470-472
Hanow Michał Krzysztof t. 1, 472-473
Harassek Stefan t. 1, 473-475
Harrer Henryk t. 1, 475-476
Harwas Edmund t. 1, 476-478
Hayn Maciej t. 1, 478-479
Heinrich Władysław t. 1, 479-481
Heitzman Marian t. 1, 481-482
Hempel Jan t. 1, 482-485
Hempoliński Michał t. 1, 485-488
Herbert Zbigniew t. 1, 488-493
Herbut Józef t. 1, 493-494
Hesse Benedykt → Benedykt Hesse t. 1, 494
Herka Klemens Stanisław t. 1, 494-495
Hessen Sergiusz t. 1, 495496
Heweliusz Jan t. 1, 496-497
Hilarowicz-Nusbaum Józef → Nusbaum Hilarowicz t. 1, 498
Hiż Henryk t. 1, 498-501
Hochfeld Julian t. 1, 501-503
Hoene-Wroński Józef Maria t. 1, 503-507
Hołowiński Ignacy t. 1, 507-509
Hołówko Tadeusz Ludwik t. 1, 509-511
Horodyski Władysław t. 1, 511-512
Hortyński Feliks Maksymilian t. 1, 512-513
Hosiasson-Lindenbaumowa Janina t. 1, 513-515
Hozjusz Stanisław t. 1, 515-519

I

Igel Salomon t. 1, 521-532
Infeld Leopold t. 1, 523-524
Ingarden Roman Witold t. 1, 524-528
Irzykowski Karol t. 1, 528-530
Iwanicki Józef t. 1, 531-534

J

Jachimowski Tadeusz Julian t. 1, 535-536
Jadczak Ryszard Stefan t. 1, 536-537
Jakub z Gostynina t. 1, 537-538
Jakub z Nowego Sącza t. 1, 538-539
Jakub z Paradyża t. 1, 539-541
Jakubanis Henryk t. 1, 541-542
Jakubisiak Augustyn t. 1, 542-545
Jakubowicz Maksymilian t. 1, 545-546
Jan Długosz t. 1, 546-548
Jan Isner t. 1, 548-549
Jan Leopolita t. 1, 549
Jan Leopolita Nicz t. 1, 550
Jan Orient z Krakowa t. 1, 550-551
Jan Paweł II → Wojtyła Karol Józef t. 1, 551
Jan Taczel z Raciborza t. 1, 551
Jan z Dąbrówki → Dąbrówka Jan t. 1, 551
Jan z Głogowa t. 1, 552-555
Jan z Kęt t. 1, 555-556
Jan z Kluczborka t. 1, 556-558
Jan z Ludziska t. 1, 558-559
Jan z Oświęcimia Starszy (Beber) t. 1, 559-560
Jan z Oświęcimia (Sakran) t. 1, 560-561
Jan z Raciborska t. 1, 561-562
Jan z Radochoniec t. 1, 562-563
Jan z Trzciany t. 1, 563
Jan z Ząbkowic t. 1, 563-565
Jan z Ziębic t. 1, 565-568
Jan ze Słupczy t. 1, 568-570
Jan ze Stobnicy t. 1, 570-571
Janiszewski Zygmunt t. 1, 571-572
Jankowski Adam t. 1, 572-574
Jankowski Henryk t. 1, 574-576
Jankowski Józef t. 1, 576-578
Jankowski Józef Emanuel t. 1, 578-579
Januszowski Ferdynand t. 1, 579-580
Jański Bogdan t. 1, 580-582
Jarkowski Antoni t. 1, 582-583
Jaroński Feliks t. 1, 583-585
Jaroszewski Tadeusz Maciej t. 1, 585-586
Jarra Eugeniusz t. 1, 586-588
Jasinowski Bogumił t. 1, 588-590
Jastrzębowski Wojciech Bogumił t. 1, 590-592
Jaśkowski Stanisław t. 1, 592-593
Jaworski Marian t. 1, 593-595
Jaworski Stanisław t. 1, 595-596
Jaworski Władysław Leopold t. 1, 597-599
Jellenta Cezary t. 1, 599-600
Jezierski Feliks t. 1, 601
Jonston Jan t. 1, 602
Jordan Zbigniew Antoni Atanazy t. 1, 602-604

K

Kaczmarek Stefan t. 1, 605-606
Kaczorowski Stanisław t. 1, 606-607
Kaczorowski Stefan Bronisław t. 1, 607-609
Kadłubek Wincenty t. 1, 609-612
Kalicki Jan t. 1, 612-613
Kalinka Walerian t. 1, 613-615
Kalinowski Jerzy Dominik Maria t. 1, 615-618
Kamieński Adolf Bartłomiej t. 1, 618-619
Kamieński Henryk Michał t. 1, 619-621
Kamiński Stanisław t. 1, 621-626
Karpiński Franciszek t. 1, 626-628
Kasia Andrzej t. 1, 628-629
Kasparek Franciszek t. 1, 629-631
Kautny Franciszek t. 1, 631-632
Kauzalna teoria czasu Melhberga t. 1, 632-633
Kawczyński Maksymilian t. 1, 633-634
Keckermann Bartłomiej t. 1, 635-637
Keller Józef t. 1, 637-638
Kelles-Krauz Kazimierz t. 1, 639-640
Kępiński Antoni t. 1, 640-642
Kielanowski Tadeusz Michał t. 1, 642-644
Kiełczewski Ignacy Skarbek t. 1, 644-646
Kleiner Juliusz t. 1, 646-649
Klimke Fryderyk t. 1, 649-650
Kloskowski Kazimierz t. 1, 650-651
Kłoskowska Antonina t. 1, 651-654
Kłósak Kazimierz t. 1, 654-655
Kmita Jerzy t. 1, 655-658
Kobyłecki Stanisław t. 1, 658-660
Kochanowski Andrzej t. 1, 660-662
Kochanowski Jan t. 1, 662-665
Kochanowski Jan Karol t. 1, 665-666
Kochański Adam Adamandy t. 1, 666-668
Kochnowski Melchior Jan t. 1, 668
Kodisowa Józefa Fabianna t. 1, 668-671
Koj Leon t. 1, 671-674
Kojałowicz-Wijuk Wojciech Albert t. 1, 674-675
Kokoszyńska-Lutmanowa Maria t. 1, 676-677
Kołaczek-Placentinus Jan t. 1, 677-678
Kołakowski Leszek t. 1, 678-681
Kołakowskiego krytyka marksizmu t. 1, 681-684
Kołłątaj Hugo t. 1, 684-689
Koło krakowskie t. 1, 689-692
Komisja Edukacji Narodowej t. 1, 692-697
Konarski Stanisław t. 1, 697-701
Konczewska Helena t. 1, 701
Kondziela Joachim t. 1, 701-703
Koneczny Feliks Karol t. 1, 704-708
Kopernik Mikołaj t. 1, 708-712
Korcik Antoni t. 1, 712-713
Korczak Janusz t. 1, 713-714
Korman Jan t. 1, 714-715
Korolec Jerzy Bartłomiej t. 1, 715-716
Korona Marek t. 1, 716-717
Korzon Tadeusz t. 1, 717-718
Korzybski Alfred t. 1, 718-721
Kossak-Szczucka Zofia t. 1, 721-724
Kotarbińska Janina t. 1, 724-726
Kotarbiński Tadeusz Marian t. 1, 726-731
Kowalczyk Stanisław t. 1, 731-733
Kowalewski Florian t. 1, 733-734
Kowalewski Marian t. 1, 734
Kowalski Jan t. 1, 734-736
Kowalski Kazimierz Józef t. 1, 736-737
Kozakiewicz Helena t. 1, 737-739
Kozłowski Feliks t. 1, 739-741
Kozłowski Mikołaj → Mikołaj z Kozłowa t. 1, 741
Kozłowski Roman t. 1, 742
Kozłowski Władysław t. 1, 743-744
Kozłowski Władysław Mieczysław t. 1, 744-746
Krajewski Władysław t. 1, 746-750
Krakowski Jerzy t. 1, 750-751
Kramsztyk Zygmunt t. 1, 751-753
Krasicki Ignacy t. 1, 753-757
Krasiński Zygmunt t. 1, 757-763
Krasnodębski Adam Kwiryn t. 1, 763-764
Krąpiec Mieczysław Albert t. 1, 764-770
Kreczmar Jerzy t. 1, 770-771
Kremer Józef t. 1, 771-775
Kreutz Mieczysław t. 1, 775-778
Kridl Manfred t. 1, 778-779
Krokiewicz Adam t. 1, 779-782
Kroński Tadeusz Juliusz Wacław t. 1, 782-784
Królikowski Ludwik t. 1, 784-785
Krupiński Franciszek Salezy t. 1, 785-786
Krupski Adam t. 1, 786-787
Krusiński Stanisław t. 1, 787-788
Kruszyński Józef t. 1, 788-790
Krzemień-Ojak Sław t. 1, 790-792
Krzymuski Edmund Karol Feliks t. 1, 792-795
Krzywicki Ludwik Joachim Franciszek t. 1, 795-798
Kuc Leszek t. 1, 798-799
Kuderowicz Zbigniew t. 1, 799-801
Kuksewicz Zdzisław t. 1, 801-802
Kulm Jan Adam t. 1, 802-803
Kultury filozofia w ujęciu Krąpca t. 1, 803-809
Kumaniecki Kazimierz Feliks t. 1, 809-810
Kunicki-Goldfinger Władysław Jerzy t. 1, 810-812
Kunowski Stefan t. 1, 812-813
Kuratowski Kazimierz t. 1, 814-817
Kurdziałek Marian t. 1, 817-820
Kuryłowicz Jerzy t. 1, 820-821
Kwiatkowski Franciszek t. 1, 821-823
Kwiatkowski Tadeusz t. 1, 823-824

L

Lach Szyrma Krystyn t. 1, 825-826
Lande Jerzy t. 1, 826-828
Landman Adam t. 1, 828-829
Lange Oskar Ryszard t. 1, 829-830
Langer Antoni t. 1, 831
Lazari-Pawłowska Ija t. 1, 832-833
Lechacy Stepanos t. 1, 833-834
Legowicz Jan Wawrzyniec t. 1, 834-836
Lejewski Czesław t. 1, 836-838
Lelewel Joachim t. 1, 838-841
Lem Stanisław t. 1, 842-843
Leszczyński Jan t. 1, 843-845
Leszczyński Stanisław Bogusław t. 1, 845-848
Leśniak Kazimierz t. 1, 848-849
Leśniewski Stanisław t. 1, 849-851
Leśniewskiego systemy t. 1, 851-853
Levittoux Henryk Józef t. 1, 853-854
Lewicki Andrzej t. 1, 854-856
Lewkowicz Jakub t. 1, 857-858
Libanus Georgius de Legnica t. 1, 858-860
Libelt Karol Fryderyk t. 1, 861-865
Limanowski Bolesław t. 1, 865-867
Lindenbaum Adolf t. 1, 867-868
Lindenbaum Janina → Hosiasson-Lindenbaumowa Janina t. 1, 868
Lissa Zofia t. 1, 868-870
Litwin Jakub t. 1, 870-872
Logika dyskusyjna Jaśkowskiego t. 1, 872-873
Logika indukcji Lindenbaumowej t. 1, 873-874
Logika kierunkowa Rogowskiego t. 1, 874-875
Logika kwantowa Zawirskiego t. 1, 875-877
Logika modalna Łukaszewicza t. 1, 877-878
Logika niefregowska Suszki t. 1, 878-879
Logika norm Kalinowskiego t. 1, 879-880
Logika polska t. 1, 880-890
Logika temporalna Łosia t. 1, 890
Logiki wielowartościowe t. 1, 891-892
Lubański Mieczysław t. 1, 892-894
Lubelska szkoła filozoficzna t. 1, 894-912
Lubomirski Stanisław Herakliusz t. 1, 912-913
Lubrański Jan t. 1, 913-914
Lubrańskiego Akademia t. 1, 914-917
Lutosławski Wincenty t. 1, 917-919
Lwowsko-warszawska szkoła t. 1, 919-927

Ł

Ładosz Jarosław t. 1, 929-930
Łempicki Jan t. 1, 930-932
Łempicki Stanisław t. 1, 932-934
Łempicki Zygmunt t. 1, 934-936
Łęski Józef Franciszek Stanisław t. 1, 937-938
Łętowski Ludwik t. 1, 938-940
Łopatka Adam t. 1, 940-941
Łoś Jerzy t. 1, 941-942
Łubieński Marcin t. 1, 942-944
Łubnicki Narcyz t. 1, 944-947
Łukasiewicz Jan t. 1, 948-952
Łukasz z Nowego Miasta t. 1, 952
Łukasz z Wielkiego Koźmina t. 1, 952-955
Łuszczewska-Romahnowa Seweryna t. 1, 955-956
Łyszczyński Kazimierz t. 1, 956-957

M

Maciej z Kobylina (młodszy) t. 2, 9
Maciej z Kobylina (starszy) t. 2, 9-10
Maciej z Koła t. 2, 10
Maciej z Krajny t. 2, 11
Maciej z Łabiszyna t. 2, 11-14
Maciej z Miechowa t. 2, 14-17
Maciej ze Sąspowa t. 2, 17-18
Mahrburg Adam t. 2, 18-20
Majewski Erazm t. 2, 20-21
Majka Józef t. 2, 21-24
Majorkiewicz Jan t. 2, 24-25
Makota Janina t. 2, 25-27
Makowski Jan t. 2, 27-29
Makowski Szymon Stanisław t. 2, 29-30
Makowski Wacław t. 2, 30-32
Malewski Andrzej t. 2, 32-33
Malinowski Bronisław Kacper t. 2, 33-36
Marchlewski Julian Baltazar Józef t. 2, 36-38
Marcin Biem, t. 2, 38-40
Marcin Bylica z Olkusza t. 2, 40-42
Marcin Kułap z Tarnowca t. 2, 42-43
Marcin z Żurawicy t. 2, 43-46
Marcinkowski Antoni Jaxa t. 2, 46-74
Marciszewski Witold t. 2, 47-49
Maricjusz Szymon z Pilzna t. 2, 49-51
Markiewicz Andrzej t. 2, 51
Markowski Mieczysław Hubert t. 2, 52-54
Marksistowski materializm t. 2, 54-64
Marksizm polski w dialogu t. 2, 64-72
Marksizmu krytyka → Kołakowskiego krytyka marksizmu t. 2, 72
Martyniak Czesław t. 2, 72-75
Massonius Marian t. 2, 75-77
Maślińska Halina t. 2, 77-79
Mateusz z Krakowa t. 2, 79-82
Mateusz z Szamotuł t. 2, 82-84
Mazierski Stanisław t. 2, 84-85
Mazur Marian t. 2, 85-87
Mazurek Franciszek Janusz t. 2, 87-90
Mediewistyka polska t. 2, 90-95
Mehlberg Henryk t. 2, 95-97
Mejbaum Wacław t. 2, 97-99
Mereologia Leśniewskiego t. 2, 99
Mesjanizm t. 2, 99-108
Metafizyka człowieka w ujęciu Krąpca t. 2, 108-120
Metafizyka realistyczna w ujęciu Krąpca t. 2, 120-128
Metallmann Joachim t. 2, 128-131
Miaskowski Adrian t. 2, 131-133
Michalik Mieczysław t. 2, 133-134
Michalski Konstanty Józef t. 2, 134-139
Michał Twaróg z Bystrzykowa t. 2, 139-141
Michał z Wrocławia → Falkener Michał t. 2, 141
Miciński Bolesław t. 2, 141-144
Mickiewicz Adam Bernard t. 2, 144-151
Mikołaj Bawdysen z Krakowa → Mikołaj Budziszyn z Krakowa t. 2, 151
Mikołaj Budziszyn z Krakowa t. 2, 151-152
Mikołaj Prokopiades z Szadka t. 2, 152-154
Mikołaj Tempelfled z Brzegu t. 2, 154-155
Mikołaj z Gielczewa t. 2, 155-156
Mikołaj z Gorzkowa t. 2, 156
Mikołaj z Grabostowa t. 2, 157
Mikołaj z Kozłowa t. 2, 158-159
Mikołaj z Mościsk t. 2, 159-161
Mikołaj z Pyzdr t. 2, 161-162
Miłosz Czesław t. 2, 162-165
Mirek Franciszek t. 2, 165-167
Mirewicz Jerzy t. 2, 167-168
Mitzler de Kolof Wawrzyniec Krzysztof t. 2, 168-171
Młodzianowski Tomasz t. 2, 171-173
Młynarski Feliks t. 2, 173-175
Mochnacki Maurycy t. 2, 175-178
Modrzewski Frycz Andrzej t. 2, 178-182
Modzelewski Zachariasz t. 2, 182-183
Molicki Antoni Sebastian t. 2, 183-185
Morawiec Edmund t. 2, 185-187
Morawski Jan t. 2, 187-189
Morawski Marian Ignacy t. 2, 189-191
Morawski Stefan t. 2, 191-192
Mortimer Halina t. 2, 193-194
Mostowski Andrzej Stanisław t. 2, 194-197
Moszyński Kazimierz Teofil t. 2, 197-199
Mrongowiusz Krzysztof Celestyn t. 2, 199-201
Mysłakowski Zygmunt Karol t. 2, 201-203
Myślicki Ignacy t. 2, 203-206

N

Nakcjanowicz Jakub t. 2, 207-208
Nałkowski Wacław Piotr Ludwik t. 2, 208-210
Napadiewicz-Więckowski Mikołaj t. 2, 210-211
Narajewski Stanisław t. 2, 211-212
Narbutt Daniel t. 2, 212-215
Naród polski t. 2, 215-220
Naruszewicz Adam t. 2, 220-222
Natanson Władysław t. 2, 222-224
Natoński Bronisław t. 2, 224-225
Nauki teoria Kamińskiego t. 2, 226-228
Nawroczyński Bogdan t. 2, 228-230
Neotomizm polski t. 2, 230-237
Nicolai Henryk t. 2, 237-238
Nidecki Andrzej Patrycy t. 2, 238-239
Niemcewicz Julian Ursyn t. 2, 239-241
Niemojewski Andrzej t. 2, 241-243
Nikuta Marcin t. 2, 243-245
Norwid Cyprian Ksawery Kamil t. 2, 245-252
Notacja polska t. 2, 252-253
Nowak Andrzej t. 2, 253-254
Nowak Leszek t. 2, 254-256
Nowicki Andrzej Rusław t. 2, 256-258
Nowopolczyk Wojciech t. 2, 258-261
Nuckowski Jan t. 2, 261-262
Nusbaum Henryk t. 2, 262-264
Nusbaum-Hilarowicz Józef t. 2, 264-266

O

Ochocki Kazimierz t. 2, 267-270
Ochorowicz Julian Leopold t. 2, 270-272
Ogarek Julian Zygmunt Maria t. 2, 272-273
Olizarowski Aron Aleksander t. 2, 273-274
Ontologia Leśniewskiego t. 2, 274-275
Opaliński Krzysztof t. 2, 275-276
Opaliński Łukasz t. 2, 276-278
Opałek Tadeusz Kazimierz t. 2, 278-280
Ortiz Jakub t. 2, 280-281
Orzechowski Okrzyc Stanisław t. 2, 281-284
Orzeszkowa Eliza t. 2, 284-286
Orzęcki Michał t. 2, 287-288
Ossoliński Józef Kajetan Piotr M. t. 2, 288-290
Ossowska Maria t. 2, 290-293
Ossowski Stanisław t. 2, 293-297
Ostroróg Jan t. 2, 297-298
Ostroróg Jan t. 2, 298-299
Ostrowski Józefat Bolesław t. 2, 300-301
Ostrowski Kazimierz t. 2, 301

P

Pająk Franciszek t. 2, 303-304
Pasenkiewicz Kazimierz t. 2, 304
Pastuszka Józef t. 2, 304-306
Paweł Włodkowic t. 2, 306-311
Paweł z Krosna t. 2, 311-312
Paweł z Pyskowic t. 2, 312-314
Paweł z Worczyna t. 2, 314-316
Pawlak Zdzisław t. 2, 316-318
Pawlicki Stefan Zachariasz t. 2, 318-320
Pawlikowski Jan Gwalbert t. 2, 320-322
Pawlikowski Michał Gwalbert M. J. t. 2, 322-325
Pelc Jerzy t. 2, 325-328
Personalizm etyczny Wojtyły t. 2, 328-330
Personalizm metafizyczny Krąpca t. 2, 330-335
Personalizm uniwersalistyczny Bartnika t. 2, 335-337
Perzanowski Jerzy t. 2, 337-339
Petrażycki Leon t. 2, 340-344
Petrycy Sebastian z Pilzna t. 2, 344-346
Pieter Józef t. 2, 346-349
Pietruska-Madej Elżbieta t. 2, 349-351
Pigoń Stanisław t. 2, 351-352
Piotr Aurifaber z Krakowa t. 2, 352-353
Piotr Gaszowiec z Rozmierzy t. 2, 353-355
Piotr Polak t. 2, 355-356
Piotr z Dzwonowa t. 2, 356-357
Piotr z Goniądza t. 2, 357-359
Piotr z Radolina t. 2, 359-362
Piotr z Sienna t. 2, 362-364
Piramowicz Grzegorz Wincenty t. 2, 364-367
Pisarski Michał t. 2, 367-368
Piwowarczyk Jan t. 2, 368-370
Plezia Marian t. 2, 370-372
Płużański Tadeusz t. 2, 372-374
Płużek Zenomena t. 2, 374-376
Podlesiecki Aleksander t. 2, 376-377
Polityki filozofia Krąpca t. 2, 377-380
Polska filozofia t. 2, 380-392
Polska Szkoła Prawa Narodów t. 2, 393-401
Poniatowski Zygmunt t. 2, 401-402
Poniński Antoni t. 2, 402-404
Popławski Antonii Ignacy t. 2, 404-405
Poradowski Michał t. 2, 405-408
Porzecki Tomasz t. 2, 408
Potocki Józef Karol t. 2, 408-410
Poznańska szkoła metodologiczna t. 2, 410-413
Poznański Edward t. 2, 413-415
Półtawski Andrzej t. 2, 415-418
Presburger Mojżesz t. 2, 418-420
Prężyna Władysław t. 2, 420-421
Prokopiuk Jerzy t. 2, 421-423
Prototetyka Leśniewskiego t. 2, 423-424
Prus Bolesław t. 2, 424-427
Przeczytański Patrycy Stefan t. 2, 427-428
Przełęcki Marian t. 2, 428-432
Przybyszewski Stanisław Feliks t. 2, 432-434
Putanowicz Józef Alojzy t. 2, 434-435

R

Raciborski Aleksander t. 2, 437-438
Radliński Ignacy t. 2, 438-440
Radykalny konwencjonalizm Ajdukiewicza t. 2, 440-442
Radzimski Stanisław t. 2, 442-443
Radziszewski Idzi Benedykt t. 2, 444-446
Rajgrodzki Jakub t. 2, 446-447
Rasiowa Helena t. 2, 447-448
Rauszer Cecylia t. 2, 448-450
Rayski Jerzy t. 2, 451-452
Rej Mikołaj t. 2, 452-453
Rejchman Bronisław t. 2, 453-454
Religii filozofia w ujęciu Zdybickiej t. 2, 454-456
Reymont Władysław Stanisław t. 2, 456-458
Rodziewicz Maria t. 2, 458-459
Rodziński Adam t. 2, 459-461
Rogowski Leonard Sławomir t. 2, 461-462
Romanowski Henryk t. 2, 462-465
Roszkowski Ludwik t. 2, 465-466
Rotter Krzysztof t. 2, 466-468
Ruar Marcin t. 2, 468-469
Rubczyński Witold t. 2, 469-471
Rudniański Jarosław t. 2, 471-473
Rudniański Stefan t. 2, 473-474
Rudzki Andrzej t. 2, 474-476
Rutkiewicz Bohdan t. 2, 476-477
Rutski Jan t. 2, 477-478
Rybarski Roman t. 2, 479-481
Rybicki Paweł t. 2, 481-483
Rydzewski Włodzimierz t. 2, 483-484
Rzesiński Jan Kanty Hieronim t. 2, 484-485

S

Sakowicz Kasjan t. 2, 487-488
Salamucha Jan t. 2, 488-491
Sarbiewski Maciej Kazimierz t. 2, 491-494
Sawicki Franciszek t. 2, 494-497
Sąd egzystencjalny w ujęciu Krąpca t. 2, 497-504
Schaff Adam t. 2, 504-506
Schayer Stanisław t. 2, 506-507
Schmierer Zygmunt t. 2, 507-508
Schrade Ulrich t. 2, 508-510
Schulz Jerzy Piotr t. 2, 510-511
Sczaniecki Stefan t. 2, 511-512
Sebastian Petrycy z Pilzna → Petrycy Sebastian z Pilzna t. 2, 512
Sedlak Włodzimierz t. 2, 512-514
Segał Jakub t. 2, 514-516
Seidler Grzegorz Leopold t. 2, 516-518
Semantyczna teoria prawdy Tarskiego t. 2, 518-521
Semenenko Piotr t. 2, 521-522
Seńko Władysław t. 2, 523-525
Separacja metafizyczna w ujęciu Krąpca t. 2, 525-529
Serwatowski Walerian t. 2, 529-530
Sędzimir Dominik t. 2, 530-531
Sieg Jan t. 2, 531-532
Siemek Marek Jan t. 2, 532-533
Sienkiewicz Henryk t. 2, 534-537
Sikorski Roman t. 2, 537-538
Sinko Tadeusz t. 2, 538-540
Siwecki Jerzy Leon t. 2, 540-542
Siwek Paweł t. 2, 542-545
Skarga Barbara t. 2, 545-547
Skarga Piotr t. 2, 547-550
Skarszewski Wojciech Józef Marcin t. 2, 550-551
Skolimowski Henryk t. 2, 551-553
Skorulski Antoni t. 2, 554-555
Skórski Aleksander t. 2, 555-557
Skrochowski Ignacy Manswet t. 2, 557-558
Skrzetuski Józef Kajetan t. 2, 558-559
Sleszyński Jan t. 2, 559-561
Słotwiński Feliks t. 2, 561-562
Słowacki Juliusz Euzebiusz t. 2, 563-565
Słowakowic Stanisław t. 2, 565-566
Słupecki Jerzy t. 2, 566-569
Smolikowski Seweryn t. 2, 569-570
Smolka Franciszek Kazimierz t. 2, 570-571
Smoluchowski Marian t. 2, 571-573
Sobeski Michał t. 2, 573-576
Sobociński Bolesław t. 2, 576-578
Socyn Faust Paweł t. 2, 578-579
Sokołowski Stanisław t. 2, 579-581
Sokołowski Wojciech t. 2, 581-582
Solidarność społeczna Jana Pawła II t. 2, 582-587
Sołtykowicz Józef t. 2, 587-589
Sośnicki Kazimierz t. 2, 589-590
Sparty Andrzej Marek t. 2, 590-591
Spasowski Władysław t. 2, 591-592
Spira Zygmunt t. 2, 592-593
Stamm Edward t. 2, 593-596
Stanisław Biel → Biel Stanisław t. 2, 596
Stanisław ze Skarbimierza t. 2, 596-599
Starowolski Szymon t. 2, 599-601
Staszic Stanisław Wawrzyniec t. 2, 601-604
Stefanowski Hieronim t. 2, 604
Steinhaus Hugo Dyonizy t. 2, 605-606
Stepa Jan Piotr t. 2, 606-611
Stępień Antoni Bazyli t. 2, 611-614
Stęplowski Kazimierz Franciszek t. 2, 615-616
Stögbauer Adam t. 2, 616-617
Straszewski Maurycy t. 2, 617-619
Stroynowski Hieronim t. 2, 619-621
Stróżewski Władysław Antoni t. 2, 622-625
Struve Henryk t. 2, 626-627
Strzeszewski Czesław t. 2, 627-630
Styczeń Tadeusz Józef t. 2, 630-633
Such Jan t. 2, 633-635
Suchodolski Bogdan t. 2, 635-637
Suchorzewska Janina t. 2, 637-638
Sukiennicki Wiktor t. 2, 638-640
Supiński Józef t. 2, 640-642
Suszko Roman t. 2, 642-645
Swieżawski Stefan t. 2, 645-647
Synowiecki Adam Andrzej t. 2, 647-648
Szadurski Stanisław t. 2, 648-649
Szaniawski Józef Kalasanty t. 2, 649-651
Szaniawski Klemens t. 2, 651-652
Szaszkiewicz Jerzy t. 2, 653
Szczepan Polak → Lechacy Stepanos t. 2, 653
Szczepański Jan t. 2, 654-656
Szewczyk Jan t. 2, 656-657
Szmyd Jan Stanisław t. 2, 657-659
Szopowicz Franciszek t. 2, 659-661
Szujski Józef t. 2, 661-663
Szulc Dominik t. 2, 663-664
Szuman Stefan Bolesław Teodor t. 2, 664-667
Szumilewicz-Lachman Irena t. 2, 667
Szumowski Władysław t. 2, 668-669
Szydelski Szczepan t. 2, 669-671
Szyłkarski Włodzimierz t. 2, 671-672
Szymański Adam t. 2, 672-673
Szymański Antoni t. 2, 673-676
Szyszłło Wincenty t. 2, 676-677

Ś

Ściegienny Piotr t. 2, 679-681
Ślaga Szczepan Witold t. 2, 681-684
Ślipko Tadeusz Tomasz t. 2, 684-688
Śmiałkowicz Stanisław t. 2, 688-689
Śmiglecki Marcin t. 2, 690-691
Śniadecki Jan t. 2, 691-693
Śniadecki Jędrzej t. 2, 693-694
Świątkowski Marcin t. 2, 694-696
Świętochowski Aleksander t. 2, 696-697

T

Taczel Jan z Raciborza → Jan Taczel z Raciborza t. 2, 699
Tanalski Dionizy t. 2, 699-701
Tarski Alfred t. 2, 701-705
Tatarkiewicz Władysław t. 2, 705-709
Teodoryk z Opola t. 2, 709-711
Terlecki Tymon t. 2, 711-713
Teske Armin t. 2, 713-714
Tischner Józef Stanisław t. 2, 714-717
Tokarz Franciszek t. 2, 717-722
Tokarzewicz Józef t. 2, 722-724
Tomasz z Krakowa t. 2, 724
Tomasz ze Strzempina t. 2, 724-727
Topolski Jerzy t. 2, 727-729
Towarzystwa i instytucje filozoficzne w Polsce t. 2, 729-741
Towiański Andrzej Tomasz t. 2, 741-742
Trentowski Bronisław Ferdynand t. 2, 742-745
Tulibacki Witold t. 2, 745-746
Turek Józef t. 2, 746-748
Turowski Jan t. 2, 748-750
Twardowski Kazimierz t. 2, 750-753
Twaróg Michał z Bystrzykowa → Michał Twaróg z Biestrzykowa t. 2, 753
Twierdzenie Lindenbauma o maksymalizacji t. 2, 754-755
Twierdzenie Lindenbauma o matrycach t. 2, 755
Twierdzenie Tarskiego t. 2, 755-756
Tylkowski Wojciech t. 2, 756-758
Tyloch Witold Józef t. 2, 758-759
Tymieniecka Anna Teresa t. 2, 759-762

U

Uchański Jakub t. 2, 763-764
Ujejski Józef t. 2, 764-766
Urbanek Adam t. 2, 766-768
Usowicz Aleksander t. 2, 768-769

V

Viana Piotr t. 2, 771-772
Voisé Waldemar t. 2, 772-774

W

Wais Kazimierz t. 2, 775-779
Wajsberg Mordechaj t. 2, 776-777
Wajszczyk Józef t. 2, 777-779
Walicki Andrzej t. 2, 779-781
Waligórski Andrzej t. 2, 781-783
Wallis Mieczysław t. 2, 783-786
Warszawski Józef t. 2, 786-788
Wartenberg Mścisław Wiktor t. 2, 788-789
Waśkiewicz Hanna t. 2, 789-791
Wawrzyniec z Raciborza t. 2, 791-793
Wąsik Wiktor t. 2, 793-794
Wciórka Ludwik t. 2, 794-795
Weryho Władysław t. 2, 795-797
Wężyk Andrzej → Andrzej Wężyk t. 2, 797
Wiatr Jerzy Józef t. 2, 797-800
Wiegner Adam Florian t. 2, 800-801
Wierzchoński Samuel z Lublina t. 2, 801-803
Wilczek Ignacy t. 2, 803-804
Wiszniewski Michał t. 2, 804-806
Wiszowaty Andrzej t. 2, 806-807
Wiśniewski Antoni t. 2, 807-809
Witelo t. 2, 809-813
Witkiewicz Stanisław Ignacy t. 2, 813-816
Witwicki Tadeusz Maria Leon t. 2, 816-817
Witwicki Władysław t. 2, 817-819
Włodek Ignacy t. 2, 819-820
Włodek Zofia Albina t. 2, 820-822
Włodkowa Zofia Albina t. 2, 822-823
Wojciech Blar z Brudzewa t. 2, 823-824
Wojciech Konrad t. 2, 824-825
Wojciechowski Tadeusz S. t. 2, 825-826
Wojtyła Karol Józef t. 2, 826-834
Wolniewicz Bogusław t. 2, 834-836
Wołoszyn Stefan t. 2, 836-838
Woroniecki Jacek Adam t. 2, 838-841
Woyczyński Benedykt t. 2, 841-842
Wójcik Andrzej Stanisław t. 2, 842
Wójcik Tadeusz t. 2, 842-844
Wyka Kazimierz t. 2, 844-846
Wyspiański Stanisław t. 2, 846-849
Wyszyński Stefan t. 2, 849-854

Z

Zaballewicz Ignacy Adam t. 2, 855-856
Zabłudowski Andrzej t. 2, 856-857
Zaborski Władysław t. 2, 857-858
Zajączkowic Jan t. 2, 858-859
Załuski Andrzej Stanisław t. 2, 859-860
Załuski Łukasz Stanisław t. 2, 860-862
Zamoyska Jadwiga t. 2, 862-863
Zaremba Stanisław t. 2, 864-865
Zawirski Zygmunt Michał t. 2, 865-868
Zdybicka Zofia Józefa t. 2, 868-871
Zdziechowski Marian t. 2, 871-873
Zeidler Franciszek t. 2, 873-875
Zieleńczyk Adam t. 2, 875-876
Zieliński Edward Iwo t. 2, 876-878
Zieliński Tadeusz Stefan t. 2, 878-881
Ziembiński Zygmunt t. 2, 881-883
Ziemiański Stanisław t. 2, 883-885
Ziemięcka Eleonora t. 2, 886-887
Zjazdy filozoficzne w Polsce t. 2, 887-893
Złotnicki Antoni t. 2, 893-895
Znamierowski Czesław t. 2, 895-899
Znaniecki Florian Witold t. 2, 899-903
Znosko Jan t. 2, 903
Zygmunt z Pyzdr t. 2, 903-904

Ż

Żarnecka-Biały Ewa t. 2, 905-907
Żeromski Stefan t. 2, 908-909
Żochowski Józef t. 2, 909-911
Żołędziowski Antoni Józef t. 2, 911
Żółtowski Adam t. 2, 911-913
Żuławski Jerzy t. 2, 913-914
Żychliński Aleksander t. 2, 914-916
Życiński Józef Mirosław t. 2, 916-920
Życzyński Henryk t. 2, 920-921


« powrót

Copyright © 2011-2019 PTTA :: Wykonanie: Tomasz Żmuda